تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

مرکز تخصصی پروژه، مقاله و گزارش کارآموزی

مرکز فروش پروژه، مقاله و گزارش کارآموزی در کلیه رشته ها و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا

نظرسنجی سایت

آمار بازدید سایت

پیوند ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 2
  • بازدید دیروز : 49
  • بازدید کل : 85610

کنترل کننده یکپارچه توان در خطوط انتقال Unified Power Flow Controllers (UPFC)


کنترل کننده یکپارچه توان در خطوط انتقال  Unified Power Flow Controllers   (UPFC)

تعداد صفحات: 90

نوع فایل: word

 

مقدمه:

در سيستمهای تجديد ساختار شده کاهش محدوديتهای سيستم انتقال و افزايش قابليت انتقال توان اهميت زيادی پيدا می کنند زيرا می توانند تبادلات بيشتر انرژی را ممکن نموده و قابليت خطر پذيری را بالا ببرند همچنين امکان استفاده از حالتهای بيشتری از توليد واحدها را در اختيار می گذارند.بنابراين شرکتهای برق به دنبال روسهايی برای بهره برداری از سيستم انتقال هستند که از قابليت بالاتری برخوردار باشند و بخصوص بدنبال روشهاي جديدی هستند که هزينه کمتری هم داشته باشند.وسايل سيستم انتقال انعطاف پذير می توانند قابليت انعطاف مورد نياز برای بهره برداری ازسيستم انتقال را تامين کنند همچنين ممکن است از بارزدايی که برای حفظ امنيت سيستم انجام می شود جلوگيری نموده ويا ميزان بارزدايی را کاهش دهند.

با توسعه و گسترش بخش صنايع ضرورت ايجاد يک شبکه الکتريکی قابل اطمينان و پايدار بيش از بيش محسوس می باشد در اين گذر می بايست با يک برنامه ريزی قوی و فنی بتوانيم ضمن توليد انرژی الکتريکی لازم به تشخيص لازم به تشخيصهای صحيح و دقيق در جهت کنترل هر چه بهتر شبکه کمک کنيم . روشهای کنترل پيوسته و سريع که تا بحال متجاوز از ده روش در مهندسی برق قدرت شناخته شده است بسياری از اين روشها در حال حاضر بسيار جوان هستند . ولی آنچه که در حال حاضر نظر مهندسين برق را به خود جلب کرده است استفاده از کنترل الکترونيکی در اينگونه سيستمها می باشند تجهيزاتی که در خصوص اهداف فوق بکار گرفته می شود در دو بخش سيستمهای انعطاف پذير و سيستمهای ذخيره انرژی پيشرفته می توان خلاصه کرد که کاربرد اين سيستمها تاثير بسزايی در بهبود پايداری بويژه پايداری گذرا و پايداری ديناميکی و استاتيکی خواهد داشت.

کنترل کننده يکپارچه توان يکی از ادوات FACTSاست که بهترين ساختار را برای کنترل انعطاف پذير سيستم قدرت دارد زيرا اين وسيله يک ترکيب واحد از جبران ساز سری و موازی سريع دارد و قادر است دامنه ولتاژ باس ، زاويه ولتاژ باس و امپدانس خط انتقال را تنظيم کند . مشخصه های بسيلر خوب آن طوری است که از آن در بسياری از کاربردها نظير پايداری ولتاژ و زاويه و يا افزايش سطح توان قابل انتقال خطوط موجود می توان استفاده کرد.

يک UPFCمی تواند يک نقش حياتی پيش گير و تصحيح کننده در مديريت گرفتگی خطوط بازی کند يعنی می تواند با کنترل توان عبوری از خطوط امکان گرفتگی برخی از خطوطها را کاهش داده و مقادير توليد انرژی ژنراتورها را در مقادير مناسب از پيش تعيين شده نگه دارد بطوريکه مزيت واحدها در ميزان توان توليدی حفظ شود و اين در حالی است که ظرفيتهای شبکه موجود چنان است که امنيت سيستم بطور کامل حفظ نمی شود در اين موقع UPFCمی تواند سيستم را به شرايط بهره برداری ممکن بياورد . در اين پروژه ما بر روی UPFCمتمرکز می شويم زيرا در مقايسه با ديگر وسايل ادوات مزايای بيشتری دارد و در کابرد هایي که نياز است توان اکتيو و راکتيو بطور همزمان تنظيم شوند کليه مزايای ساير وسايل ادوات را دارد ودر ضمن مدل UPFC می توا نند به عنوان يک مدل مشترک برای تمام وسايل FACTS به کار رود.


مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۶ خرداد ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 1175

مطالب تصادفی

  • نیروگاه های برق
  • طراحی و پياده سازی لايه Baseband پروتکل بلوتوث بر روی تراشه FPGA
  • بـررسـي و شبيه سازي پايدارسازي سيستم قدرت
  • جایابی برقگیرهای حفاظتی در شبکه توزیع
  • تولید انرژی الکتریکی بوسیله انرژی هسته ای

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "مرکز تخصصی پروژه، مقاله و گزارش کارآموزی" می باشد