تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

مرکز تخصصی پروژه، مقاله و گزارش کارآموزی

مرکز فروش پروژه، مقاله و گزارش کارآموزی در کلیه رشته ها و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا

نظرسنجی سایت

آمار بازدید سایت

پیوند ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 62
  • بازدید دیروز : 49
  • بازدید کل : 85670

طراحی و پياده سازی لايه Baseband پروتکل بلوتوث بر روی تراشه FPGA


طراحی و پياده سازی لايه Baseband پروتکل بلوتوث بر روی تراشه FPGA

تعداد صفحات: 100

نوع فایل: word

 

www.proze.ir

 

چکيده:

هدف از انجام اين پروژه بررسي تأثيرات عبور سيال و همچنين بار متحرك خارجي بر رفتار و مشخصه هاي ارتعاشي لوله مي باشد. براي اين منظور معادلات حاکم بر ديناميک لوله حامل سيال با استفاده از بيان ديناميکي اصل هميلتون و کار مجازي استخراج مي شود که در آن علاوه بر کرنش غير خطي لاگرانژ، اثر اينرسي دوراني لوله نيز مد نظر قرار گرفته است. با استفاده از روش المان محدود و معادلات فضاي حالت، فرکانس هاي طبيعي لوله محاسبه و با حل تحليلي موجود مقايسه خواهد شد. مقايسه نتايج به دست آمده از حل عددي و حل تحليلي نشان مي دهد که روش به کار گرفته شده داراي دقت قابل قبولي مي باشد. افزايش سرعت سيال سبب مي شود که فرکانس هاي طبيعي لوله کاهش يابد. پس از اطمينان يافتن از صحت مدل المان محدود، سيستم لوله حامل سيال تحت تأثير يک جرم متحرک قرار مي گيرد و دستگاه معادلات ديناميکي سيستم، شامل بر هم کنش سه گانه ميان سيال، لوله و جرم متحرک توسعه مي يابد. به منظور حل عددي دستگاه معادلات ديناميکي سيستم، معادلات توصيف کننده ارتعاش محوري و عرضي سيستم پيوسته، گسسته شده و شکل ضعيف شده معادلات حرکت به دست مي آيد. با استفاده از الگوريتم نيومارک-بتا پاسخ ديناميکي سيستم که در آن تأثير سرعت جريان سيال، ميرايي توليد شده در اثر عبور سيال، ميرايي محوري و ميرايي عرضي لوله در نظر گرفته شده است، استخراج مي شود. در نهايت نتايج به دست آمده به ازاي سرعت هاي مختلف جرم متحرک به صورت نمودار ارزيابي مي شود. در سيستم لوله حامل سيالي که تحت تأثير جرم متحرک قرار گرفته است، جرم متحرک از يکسو سبب تغيير مشخصه هاي ارتعاشي سيستم همچون فرکانس طبيعي و از سوي ديگر سبب ارتعاش اجباري سيستم به دليل نيروي گرانشي جرم متحرک مي شودبررسي نتايج به دست آمده نشان مي دهد که افزايش سرعت جرم متحرک به طور مشابه با سرعت جريان سيال سبب مي شود که محدودة پايداري سيستم کاهش يابد.

 

مقدمه:

امروزه وجود یك سیستم مخابراتی ارزانقیمت با برد كوتاه جهت جایگزینی كابل‌های مخابراتی و انتقال اطلاعات ضروری است. كاربردهایی همچون اتصال رادیویی اجزای كامپیوترها، ارتباط بیسیم بین کامپوتر های جیبی(PDA) و LAPTOP ها و کامپیوتر های شخصی و تلفن‌های همراه و بی سیم و صدها كاربرد دیگر در دنیای امروز دیگر كاربردهایی لوكس نیستند بلكه این كاربردها تبدیل به یك نیاز شده‌اند.

در سال 1998 گروهی مركب از پنج شركت بزرگ مخابراتی و نرم‌افزاری به نام های Ericsson, IBM, Intel, Nokia, Toshiba با هدف برآوردن نیازهای بالا، گروه تحقیقاتی(SIG[1])Bluetooth را تشکیل دادند و در سال 1999 مشخصات[2] اولین نسخه(V.1.0) این موافقت نامه[3] در 1500 صفحه منتشر شد. در همان سال 4 شرکت برزگ دیگر به نام های 3Com, Lucent, Motorola, Microsoft نیز به گروه اولیه پیوستند. نسخه 1.1 این پروتکل در سال 2001 منتشر شد و در همان سال بیش از 2500 شرکت از این تکنولوژی حمایت و آن را در محصولات خود استفاده می نمودند. نسخه های بعدی به ترتیب، نسخه 1.2 در نوامبر سال 2003 ونسخه 2+EDR که بهبود قابل توجهی در نرخ ارسال اطلاعات در پی داشت در نوامبر سال 2004 منتشر شد.

این تكنولوژی برای كاربردهای مخابرات صوت و داده به صورت سیار طراحی شده كه نسخه اول آن می‌تواند نرخ خالص داده تا 721 كیلوبایت بر ثانیه را در بردهای كوتاه تأمین نماید و در نسخه های بعدی این مقدار بهبود بافته و به 1 و سپس 2-3 مگا بایت بر ثانیه رسیده است.

بلوتوث نسبت به شبکه های محلی بیسیم یا WLAN ها که از استاندارد IEEE 802.11 پیروی می کنند از نرخ ارسال اطلاعات پایین تر و ساختار ساده تری برخوردار بوده و نسبت به استاندارد تازه ایجاد شده Zigbee که برگرفته از استاندارد IEEE 802.15.4 می باشد، دارای توان مصرف بیشتری و نرخ ارسال اطلاعات بالاتری است.

هدف از انجام این پایاننامه پیاده سازی سخت افزاری قسمتی از پروتکل بلوتوث می باشد که حجم عملیات انجام شده بر روی داده ها بالا بوده و پیاده سازی سخت افزاری آن نسبت به پیاده سازی نرم افزاری از امتیاز بیشتری برخوردار است و در صورت پیاده سازی سخت افزاری بجای استفاده از میکروکنترلر علاوه بر افزایش سرعت در انجام عملیات، از توان مصرفی بسیار کمتری نیز برخوردار خواهد بود.

در این پایاننامه لایه بیس بند پروتکل بلوتوث شامل انواع عملیات بیتی اعمالی بر روی داده ها از جمله اصلاح خطای پیشرو FEC نرخ 3/1 و نرخ 3/2 و الگوریتم برای بررسی افزونگی دوره ای یا CRC[4] برای چک کردن خطا و الگوریتم تکرار ارسال اتوماتیک یا ARQ و به هم ریختن[5] به همراه بلوک انتخاب پرش فرکانسی برای حالت های مختلف دستگاه طراحی شده ودر نرم افزار ISE 8.1 شبیه سازی می شود و سپس بر روی تراشه قابل برنامه ریزی سری Virtex-4™ LC Rev2 پیاده سازی می گردد.

اين پاياننامه و در سه فصل تنظيم گرديده است. در فصل اول نگاهي خواهيم داشت به کارهاي انجام شده در اين زمينه و ذکر مطالب بدست آمده از مطالعه اين منابع. در فصل دوم يعني مواد و روشها، بيشتر به روش هاي اجراي اين پروژه و ابزارهاي موجود خواهيم پرداخت. در فصل سوم نتايج بدست آمده از قبيل زمان اجرا و فضاي اشغال شده در تراشه را مورد بررسي قرار خواهيم داد. فصل چهارم نيز شامل نتيجه گيري هاي نهايي و پيشنهاداتي براي کارهاي مرتبط در اين زمينه و در ادامه اين پروژه خواهد بود.

 

[1] Speacial Interest Group

[2] Specification

[3] Protocol

[4] Cyclic redundancy check

[5] Whitening

 


مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۶ خرداد ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 1225

مطالب تصادفی

  • نیروگاه های برق
  • طراحی و پياده سازی لايه Baseband پروتکل بلوتوث بر روی تراشه FPGA
  • بـررسـي و شبيه سازي پايدارسازي سيستم قدرت
  • جایابی برقگیرهای حفاظتی در شبکه توزیع
  • تولید انرژی الکتریکی بوسیله انرژی هسته ای

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "مرکز تخصصی پروژه، مقاله و گزارش کارآموزی" می باشد